Visit Our Place
Darbseminārs tiem, kuri atpazīst iekšēju izjūtu, ka nedzīvo savu dzīvi tā, kā to paši vēlētos. Tiem, kuri vēlas izprast, kā atbalstīt savu autentisko dabu un spert soļus apzinātas dzīves virzienā - personām ar vēlmi un vajadzību rast vai stiprināt “atskaites punktu sevī”. Darbojoties caur praktiskiem uzdevumiem, dalībniekiem tiek dota iespēja padziļināt sevis piedzīvošanu, pamanīt un integrēt, iespējams, vēl neapzinātas savas identitātes šķautnes.
Cilvēka spēju funkcionēt kā personībai, spēju pašrealizēties sabiedrībā, kā arī spēju pilnvērtīgi iet garīgās izaugsmes ceļu, lielā mērā nosaka viņa izjūta par savas identitātes stabilitāti.
Cilvēkiem ar stabilu sevis izjūtu ir izpratne par to, kas viņi ir. Tas attiecīgi pakārto iespēju vieglāk izdarīt izvēles dzīvē, noteikt un sasniegt mērķus, veidot attiecības ar līdzcilvēkiem un virzīties pa savu dzīves ceļu ar augstāku labizjūtu. Cilvēki ar stabilu identitāti veido savu dzīvi apzināti, nevis ļaujas apstākļu vadītiem impulsiem.
Stabila identitātes izjūta parasti ir saistīta ar skaidru personīgo vērtību sistēmu. Stabilā izjūta par vērtībām palīdz vieglāk pieņemt lēmumus, izdarīt izvēles un būt noteiktākam savās attieksmēs pret līdzcilvēkiem un pasauli kopumā.
Izpratne par savu identitāti palīdz cilvēkam vieglāk pieņemt sevi, atzīstot gan savas personības pozitīvās, gan negatīvās šķautnes. Tas ļauj cilvēkam vieglāk veidot kontaktu pašam ar sevi, savām attieksmēm pret sevi un pasauli, savām emocijām un jūtām, un veicina autentisku dzīvošanu.
Darbseminārā identitātes jēdzienu apskatām virzoties no teorijas uz praksi, uz pieredzes padziļināšanu un integrāciju.
9:45-10:00 – ierašanās, iejušanās
10:00-10:30 – iepazīšanās ar grupas dalībniekiem
10:30-12:00 – teoriju apskats par identitāti un ar to saistītiem konceptiem psiholoģijā
12:00-13:30 – dalībnieku identitātes izpēte caur praktiskiem vingrinājumiem
13:30-14:30 – pusdienlaiks (par pusdienošanas iespēju rūpējas paši dalībnieki)
14:30-16:00 – dalībnieku identitātes izpēte caur praktiskiem vingrinājumiem
16:00-17:00 – vingrinājumos pieredzētā padziļināšana caur atdzimšanas elpošanas pieejā bāzētu maigu elpošanas praksi, savienojumā ar vadītu meditāciju un kristāla trauku skaņu terapiju
17:00-17:30 – refleksija, integrācija, noslēgums
Darbseminārs notiek klātienē, Rīgas centrā, grupā līdz 10 dalībniekiem. Par precīzu darbnīcas norises vietu dalībnieki tiek informēti pēc pieteikšanās. Jauna "Identitātes izpētes" grupa tiek organizēta ik pēc laika - nākamie plānotie datumi ir publicēti sadaļā Grupas.
Dalības maksa darbseminārā ir 95 EUR. Pēc pieteikšanās dalībai dalībnieki saņem priekšapmaksas rēķinu.
Lai izrādītu savu interesi par dalību darbseminārā "Identitātes izpēte", lūdzu, rakstiet e-pastu uz daiga.bitena@gmail.com!
Situācijas un stāvokļi, kuros cilvēkam var būt aktuāls vienas dienas darbnīcas "Identitātes izpēte" apmeklējums.
Cilvēkam ir izjūta, ka nedzīvo savu dzīvi tā, kā to gribētos. Piemēram, vairāk ir raksturīga izjūta, ka dzīvots tiek citu cilvēku dēļ - lai piepildītu citu vajadzības, lai citi būtu apmierināti, lai kaut ko pierādītu citiem.
Cilvēkam ir grūti iziet pat uz pamatotu konfliktu, paust savu neapmierinātību un nolikt veselīgas robežas.
Attiecībās ar citiem cilvēkiem cilvēks tiecies pēc izjūtas, lai viņu akceptē, pieņem, validē, apstiprina, ka viņš gana labs.
Cilvēks dzīvo atbilstoši tam, ko ir dzirdējis, lasījis, redzējis par to, kā vajadzētu dzīvot - kā ir pareizi. Tik ļoti vēlias atbilst normai, la noliek malā, upurē to, kā patiesībā gribētu rīkoties situācijās.
Cilvēkam ir grūti pieņemt patstāvīgus lēmumus, nepieciešams citu apstiprinājums, apliecinājums, ka rīkosies pareizi. Tiek izjusta nenoteiktība, neizlēmība un grūtības izdarīt izvēles. Cilvēks viegli pakļaujas apstākļu ietekmei - apstākļi vairāk virza viņu, nevis cilvēks pats ir savas dzīves veidotājs.
Cilvēks mēdz pārlieku pielāgoties citu cilvēku iegribām, vēlmēm un viedokļiem, izjūt grūtības pateikt "nē" un nospraust veselīgas psiholoģiskās robežas.
Cilvēks izjūt grūtības ieklausīties sevī - savās vajdzībās un vēlmēs; ir grūtības veidot kontaktu ar sevi, savām emocijām, jūtām, ķermeni.
Cilvēks jūtas apmaldījies un apjucis savā dzīves ceļā, izjūt neskaidrību par sevi, savu lomu pasaulē.
Cilvēkam ir grūtības justies piederīgam dažādām cilvēku grupām, kolektīviem un sabiedrībai.
Garīguma interesents un praktiķis izjūt disonansi ar populāro uzskatu, ka ejot garīgo ceļu ir jāatsakās no sava Ego, no savas personības. Ir neskaidrības un jautājumi par Ego lomu garīgās izaugsmes ceļā.
"Identitātes izpēti" vada klīniskā un veselības psiholoģe ar specializāciju psiholoģiski veselīgā garīgajā izaugsmē. Garīgo prakšu un garīgo pieredžu pētniece Daiga Katrīna.