savs es, es izjūta, identitāte, identitātes psiholoģija, personības psiholoģija, kas es esmu
Četru online nodarbību cikls

Identitātes un “Es” izjūtas stabilizēšanas kurss

Lielākai skaidrībai par savas dzīves virzību un prasmju attīstībai, kas palīdz mērķtiecīgāk veidot ikdienu.

Skatīties bezmaksas lekciju par identitātes un "Es" izjūtas tēmu (45 min.)

VAI KURSS JUMS IR PIEMĒROTS?

Pazīmes, ka identitāti un “Es” izjūtu būtu vērts stiprināt

Nākamie programmas norises datumi

No 12. februāra līdz 4. martam (reģistrācija līdz 18. februārim, ieskaitot), aicinu piedalīties četrās online nodarbībās grupā (1.5 h katra), un saņemt praksē pārbaudītas metodes un tehnikas, kas veicina saskaņotas, skaidras un stabilas sevis izjūtas veidošanos.

 

➔ 12. februāris plkst. 17:00
Tēma un prakse: A
pšaubīšana kā daļa no skaidras identitātes un “Es” izjūtas formēšanās procesa un emocionālie signāli personiskās nozīmes sistēmas atpazīšanā

 

➔ 19. februāris plkst. 17:00
Tēma un prakse:
Personiskās nozīmes sistēmas veidošana

 

➔ 26. februāris plkst. 17:00
Tēma un prakse: 
Identitātes un “Es” izjūtas stiprināšana ikdienā caur vajadzību apzināšanos un psiholoģiski veselīgu robežu nostādīšanu

 

➔ 4. marts plkst. 17:00
Tēma un prakse: 
Identitātes un “Es” izjūtas stiprināšana ikdienā caur spēju pārvaldīt iekšējo spriedzi un komunikācijas prasmju attīstību

 

*Nodarbību ieraksti būs pieejami skatīšanai sev ērtā laikā un vietā.

**Nodarbībās apgūtās prakses lielākoties ir pakāpeniski integrējams ikdienas dzīvē (uzdevumu pildīšanai pēc to apguves nav obligāti jāparedz atsevišķš praktizēšanas laiks).

Šajā kursā jums būs iespēja:

➔ izprast, kādi iekšējie procesi veido iekšējās stabilitātes izjūtu;
➔ iemācīties atpazīt ikdienas situācijas, kurās jūsu iekšējā stabilitāte “sašūpojas”;
➔ uzzināt, kā šīs situācijas labāk pārvaldīt;
➔ apgūt vienkāršas praksē pārbaudītas metodes un tehnikas, kuras ieviešot ikdienā ir iespējams tuvoties skaidrākai sevis izjūtai.
➔ saņemt atbalstu Telegram grupā, kurā varēsiet dalīties pieredzē ar citiem dalībniekiem un saņemt no manis atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem;
➔ augt savā iekšējā pārliecībā par sevi, un savā ticībā tam, ka spēj pašrealizēt sevi pasaulē, saskaņā ar savu autentisko dabu.

 

”Identitātes un “Es” izjūtas stabilizēšanas kurss” jums var būt noderīgs ja:
➔ vēlaties ikdienā vairāk paļauties uz saviem spēkiem;
➔ vēlaties celt savu pašcieņu, pašvērtējumu, pašefktivitāti un pašvērtību;
➔ vēlaties veiksmīgāk pārvaldīt stresa situācijas un pielietot efektīvākas grūtību pārvarēšanas stratēģijas;
➔ vēlaties dzīvot dzīvi vairāk saskaņā ar savu autentisko dabu.

Iegādājoties šo programmu, saņemsiet piekļuvi arī materiāliem “Identitātes un “Es” izjūtas briedums: psiholoģiski veselīga garīguma priekšnosacījums”.

Identitāte "Es" izjūta

Piekļūt programmas
materiāliem.

PAR PROGRAMMU

Izglītojoši praktisks četru nedēļu kurss

Visvairāk programma var būt noderīga tiem, kuri ir motivēti iekšēji strādāt ar sevi. Tas nozīmē gatavību veikt sevis izpēti, apgūt tehnikas un metodes, kā ņemt vērā un veiksmīgāk pārvaldīt savus iekšējos impulsus, un pēcāk pārnest apgūto arī uz sociālo vidi – mācoties paust sevi citu cilvēku sabiedrībā, iesaistoties attiecībās. Šis process var būt izaicinošs, tomēr tas ir ļoti vērtīgs un ilgtermiņā var radīt telpu jēgpilnākai dzīvošanai.

individuālisms, idividuācija, garīgais briedums, garīgā brieduma pazīmes
  • Kādas pazīmes liecina par stabilu identitātes un "Es" izjūtu, un kāda iekšējā stāvokļa attīstība dalībniekos tiek veicinātas šīs programmas laikā?

    Cilvēki, kas noformējuši skaidru identitātes un “Es” izjūtu:
    • vairāk paļaujas uz saviem spēkiem, ir ar augstāku pašcieņu, adekvātāku pašvērtējumu, skatījumu uz savu potenciālu, pašefktivitāti un pašvērtību;
    • lielākoties zina, ko dzīvē vēlas un ko nevēlas piedzīvot, izvirza augstus, bet reālistiskus īstermiņa un ilgtermiņa mērķus;
    • spēj veiksmīgāk pārvaldīt stresa situācijas un pielieto efektīvākas grūtību pārvarēšanas stratēģijas;
    • ir ar nobriedušāku spriestspēju un augstāku spēju pieņemt situācijām piemērotus lēmumus;
    • piedzīvo vairāk harmonijas un gandarījuma izjūtas attiecībās ar citiem cilvēkiem;
    • dzīvo dzīvi vairāk saskaņā ar savu autentisko dabu.

  • Kādas pazīmes liecina par identitātes un "Es" izjūtas stabilitātes trūkumu, un kādas cilvēka grūtības var tikt mazinātas šīs programmas laikā?

    Identitātes un “Es” izjūtas neskaidrības jeb apjukuma gadījumā cilvēkam:
    • nav skaidras atbildes uz jautājumu “kas es esmu?”, raksturīgas šaubas par sevi un to, kā viņš vēlas dzīvot savu dzīvi;
    • ir zemāka pašcieņa un paštēls ir izkliedēts;
    • var būt grūtības pārvaldīt emocijas (piemēram, raksturīgi pēkšņi dusmu uzplūdi, strauja noslēgšanās sevī, reaģējot uz ārējām stresa situācijām u.c.);
    • var būt raksturīga bezcerības, bezmērķīguma, mazvērtības izjūta, pasivitāte un ciešanas, kas kavē izaugsmi;
    • ir grūtāk veidot labizjūtas piepildītu dzīvi, tostarp celt savu labklājības līmeni;
    • var būt grūtības pieņemt lēmumus (piemēram, apstiprinājums savu rīcību pareizībai tiek meklēts citos cilvēkos);
    • ir grūti “būt pašiem” (dzīvot autentisku dzīvi).

Identitāte "Es" izjūta

Piekļūt programmas
materiāliem.

PAR PROGRAMMU

Kam un kādās situācijās šis kurss var būt noderīgs?

Par vajadzību pievērsties identitātes un "Es" izjūtas stiprināšanai liecina dažādas cilvēka reakcijas vienkāršās ikdienas situācijās (piemērus skatīt blakus). Bieži vien grūtības ir novērojamas cilvēka emocionālajās reakcijās uz ārējiem notikumiem.

ego, kā atteikties no ego, atteikšanās no ego, ego psiholoģija, garīgais ego, ego un garīgums
  • Ir grūtības ieviest dzīvē vēlamās pārmaiņas (piemēram, jaunus ieradumus).

    Nereti cilvēki ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu vēlas pārmaiņas savā dzīvē un pat mēģina tās ieviest, tomēr pūliņi ir nesekmīgi. Tas rezultējas paškritikā, sevis nosodīšanā, vilšanās izjūtā par sevi un neizpratnē “kāpēc es nevaru?” un “kāpēc man nesanāk?”

  • Ir grūti pieņemt lēmumus patstāvīgi (kā ikdienišķus, tā lielus lēmumus).

    Personas ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu vairāk paļaujas uz citu cilvēku un autoritāšu viedokļiem, nekā uzticas sev, savām izjūtām par to, kas būtu pareizāks un piemērotāks risinājums konkrētā situācijā. Dažkārt pat pirms sīku lēmumu izdarīšanas trūkst drosmes nepakonsultēties ar kādu citu (piemēram, draudzeni, draugu). Savukārt vajadzība pieņemt lielus lēmumus rada spriedzi.

  • Uzstādītie mērķi tiek ātri atmesti vai to sasniegšana nesagādā gandarījumu.

    Cilvēkiem ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu ir grūti sasniegt mērķus, raksturīga padošanās pie pirmajām grūtībām. Nereti cilvēks aizraujas ar ideju, tomēr līdz īstenošanai to aizvest nespēj. Tāpat cilvēki ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu pārlieku fokusējas uz sociāli vēlamu mērķu uzstādīšanu (piemēram, iegādāties jaunu auto, būt partnerattiecībās, iegūt pieprasītu izglītību, strādāt prestižā amatā u.c.), nesaskaņojot šos mērķus ar personisko vērtību sistēmu. Rezultātā nereti sasniegtie mērķi nesagādā piepildījuma izjūtu, ko cilvēks ir vēlējies piedzīvot.

  • Intereses regulāri mainās, un ir grūti fokusēties uz kaut ko, kas patiesi aizrautu.

    Personām ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu ir grūti ilgstoši fokusēties uz kaut ko vienu. Intereses patstāvīgi mainās, tiek piedzīvota sadrumstalotība un haotisms, domājot par pašrealizācijas jautājumiem. Ir grūti saprast, kādā dzīves jomā novirzīt savu uzmanību un kā sevi profesionāli izpaust sabiedrībā.

  • Attiecības ar cilvēkiem ir virspusējas un netiek uzturētas ilgstoši (partnerattiecības, draugu attiecības u.c.).

    Cilvēkiem ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu ir grūti veidot ilgtermiņa attiecības. Šie cilvēki nereti labprāt iesaistās īstermiņa komunikācijā, tomēr tad, kad attiecības kļūst dziļākas (piemēram, rodas situācijas, kurās jāpieredz intensīvas otra cilvēka jūtas vai jāatklāj savas), tās tiek pārtrauktas vai notiek pakāpeniska atsvešināšanās.

  • Tiek piedzīvoti lieli emocionālie kāpumi un kritumi, emocijas mēdz būt pārņemošas.

    Personas ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu salīdzinoši viegli zaudē emocionālo līdzsvaru, saskaroties ar pēkšņiem ārējiem satricinājumiem. Dažkārt emocijas mēdz būt tik pārņemošas, ka rodas sarežģījumi fokusēt uzmanību uz ikdienas lietām (piemēram, darba pienākumu veikšanu). Tiek piedzīvotas tā saucamās “emocionālās bedres”.

  • Ir grūtības konfliktēt un teikt “nē”.

    Cilvēkiem ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu var būt raksturīga izvairīšanās no konfliktiem vai pārlieku agresīva sava viedokļa uzspiešana otram. Tas parasti rada sarežģījumus attiecībās. Ir salīdzinoši grūti uztvert sevi kā līdzvērtīgus attiecībās. Ir vēlme vai nu dominēt pār otru, jo tas rada kontroles (līdz ar to drošības) izjūtu situācijā, vai arī tiek piedzīvota tendence pārlieku pielāgoties citiem. Tāpat var būt raksturīgas grūtības pateikt otram “nē”, pat situācijās, kad to būtu jādara, lai pasargātu savas personiskās robežas (piemēram, jāatsaka papildus darba pienākumu pildīšana darba vietā, lai izvairītos no izdegšanas).

  • Trūkst ticības sev, saviem spēkiem.

    Personas ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu nereti jūtas mazvērtīgas. Citu cilvēku sasniegumi var tikt izjusti kā pārāki, ir tendence sevi nemitīgi ar kādu salīdzināt. Ticība saviem spēkiem var izpausties arī kā satraukuma rašanās brīžos, kad skaļi jāizsaka savas patiesās domas. Tāpat, daudz enerģijas var tikt veltīts fantāzijām par to, ko padomās citi. Tas viss kopā rada pašcieņas trūkumu un zemu pašvērtējumu.

  • Protests pret sistēmu, kurā cilvēks dzīvo.

    Dažkārt personas ar neskaidru identitāti un "Es" izjūtu izjūt dusmas vēlmi protestēt pret ārējiem apstākļiem. Pastāvošā iekārta tiek izjusta kā ierobežojoša sistēma, kurā viņš ir spiests dzīvot savu dzīvi. Tas var izpausties kā tendence apšaubīt sistēmu un vēlme no tās izbēgt, izrauties, kā vēlme atbrīvoties no pienākumiem un atbildības, kas tiek izjusta kā nospiedoša.

Identitāte "Es" izjūta

Piekļūt programmas
materiāliem.

Piekļūt programmas materiāliem

Jauniem lietotājiem

Lai iegādātos piekļuvi programmas materiāliem, lūdzu, reģistrējieties, izveidojot sev lietotājvārdu un paroli, un veiciet apmaksu (€ 55,00)! Pēc tam dodieties uz sadaļu Kursi (Courses)!

Reģistrētiem lietotājiem

Ja esat iepriekš reģistrējies šajā mācību platformā, bet neesat iegādājies piekļuvi tieši šai programmai, lūdzu, vispirms ielogojieties, pēc tam spiediet pogu PIRKT zemāk un veiciet apmaksu! Pēc apmaksas veikšanas materiāli būs pieejami sadaļā Kursi (Courses).

Lai piekļūtu iepriekš iegādātiem programmas materiāliem, lūdzu, ielogojieties mācību platformā un dodieties uz sadaļu Kursi (Courses)!

Daiga Katrīna Bitēna, psihologs Rīgā, psihoterapeits, labs terapeits

Iesakiet lapas saturu citiem!

Saņemiet 20% komisijas maksu no katra pirkuma!

Patiesi novērtēju katru, kurš iesaka manis veidoto saturu citiem. Kā pateicību par manis veidotā satura rekomendēšanu, piedāvāju saņemt taisnīgu atlīdzību.

Lai izmantotu šo iespēju, jums jākļūst par manas "Rekomendāciju programmas" dalībnieku, reģistrējoties šeit. Ja jums jau ir izveidots profils manā mācību platformā, vispirms ielogojieties šeit, izmantojot savu lietotājvārdu un paroli!

Veicot šos soļus jūs saņemsiet URL saiti. Nosūtiet to cilvēkiem, kuriem varētu interesēt manis veidotais saturs, un jūs saņemsiet 20% no katra pirkuma, kas manā mājas lapā tiks veikts caur jūsu saiti.

ieteikt saturu citiem (ielogoties)

Mājas lapas saturu atļauts citēt, pārpublicēt un citādi izplatīt tikai saskaņā ar piemērojamajiem autortiesības regulējošiem tiesību aktiem. Par satura izmantošanu komerciāliem nolūkiem lūgums sazināties un saņemt atļauju.