dzīves jēgas izjūta, dzīves jēga, kāda jēga dzīvot, kā atrast dzīves jēgu

Ārējs sociāls apstiprinājums (bagātība, slava, statuss u.c.) un ārēju apstākļu sakārtotība (apmierinātība ar darbu, piepildošas romantiskās attiecības) paši par sevi nerada dzīves jēgas izjūtu. Jā, tie var sniegt īslaicīgu gandarījuma izjūtu, tomēr ilgstoša dzīves jēgas izjūta ir vairāk saistīta ar norisēm cilvēka iekšējā pasaulē (dzīvošanu saskaņā ar personisko vērtību sistēmu, būšanu attiecībās un tiecoties uz apziņas attīstību).

Dzīves jēgas izjūta nenozīmē atrašanos pastāvīgā prieka, laimes vai apmierinātības stāvoklī. Dzīvi pēc būtības raksturo kā kāpumi, tā kritumi, izaicinājumi un nenoteiktība. Jēgas izjūta rodas tad, kad cilvēks spēj savas pieredzes plūdumā (tostarp dzīves lejās) atrast noturību, mērķtiecību un izaugsmi, nevis mūžīgu labsajūtu.

Dzīves jēga izjūta nerodas pati no sevis – tās sasniegšanai nepieciešama aktīva izpēte, pašrefleksija, rīcība, iesaistīšanās un atbildības uzņemšanās, nevis pasīva gaidīšana. Dzīves jēgas izjūta rodas izdarot apzinātas izvēles, kas ir saskaņotas ar cilvēka vērtību sistēmu.

Dzīves jēgas izjūta nav galamērķis, kas jāsasniedz. Tas ir nepārtraukts izpētes un atklāšanas process. Fokusēšanās uz dzīves jēgas izjūtu kā sasniegumu, visbiežāk izraisa tikai neapmierinātību un vilšanos par nepiepildītām cerībām. Dzīves jēgas izjūtas atrašana ir ceļojums, kas cilvēkā attīstās laika gaitā, līdz ar viņa pieredzi un nozīmes piešķiršanu tai.

Apjaušot niansētāku izpratni par dzīves jēgas izjūtas veidošanos, ir iespējams izkopt dziļāku savas dzīves mērķa, piepildījuma un autentiskuma izjūtu.

buy me a coffee

Šis bezmaksas saturs ir tapis manā brīvajā laikā bez darba samaksas. Ja manā veikumā saskatāt vērtību, priecāšos par kafijas uzsaukšanu! Tā ir kā dzinulis jauna satura veidošanā! 🙂

Padziļinātai izpartnei aicinu noskatīties online lekciju “Kas veido dzīves jēgas izjūtu, un kā to atrast?”

Pievienojoties manas mājas lapas satura abonementiem, papildus šai lekcijai saņemsiet arī citus materiālus, kas publicēti sadaļās “Lekcijas”, “Prakses” un “Blogs”. Pieejami lekciju ieraksti, prakses un darba lapas patstāvīgam sevis izziņas procesam. Materiālu klāsts tiek patstāvīgi papildināts.

Mājas lapas saturu atļauts citēt, pārpublicēt un citādi izplatīt tikai saskaņā ar piemērojamajiem autortiesības regulējošiem tiesību aktiem. Par satura izmantošanu komerciāliem nolūkiem lūgums sazināties un saņemt atļauju.